Náš závazek: snížit spotřebu vody
Tento výrobek jsme vyrobili pomocí přístupu Ecodesign.
Klasické barvení textilu je náročné na spotřebu vody a odpadní vodu zároveň nelze nijak dál využít. Barvením pouze poloviny vláken snižujeme spotřebu a celkový dopad na vodu. Abychom snížili dopad výrobku na životní prostředí, rozhodli jsme se pro hromadné barvení a integraci barevných pigmentů již při výrobě vláken (černé provedení).
Nepropustnost
Materiály batohu jsou vodoodpudivé, to znamená, že dočasně odolají menší přeháňce nebo mrholení.
Pozor: batoh není nepromokavý ani nemá pláštěnku.
Pokud se budete s batohem pohybovat v dešti, doporučujeme dokoupit pláštěnku, která vaše věci ochrání, např. tuto: pláštěnka na turistický batoh 10–20 l.
Jak se měří objem batohu?
Objem každého batohu se měří standardizovanou metodou. Hlavní komoru a všechny kapsy naplníme kuličkami. Poté kuličky přesypeme do měrné nádoby a změříme objem, který zabírají.Hlavní část batohu má objem 16 l.
Celkový objem včetně dvou vnějších postranních kapes na láhve je 17 l.
Navrženo díky vaší zpětné vazbě, testováno turisty
Tento batoh jsem vyrobili na základě požadavků našich klientů a na základě poznámek turistů.
Chceme vám nabídnout batoh s všestranným využitím: na procházky v přírodě, i na pobíhání po městě.
Batoh můžete nosit dvěma způsoby, buď na zádech, nebo díky ergonomickým uších i v ruce.
Jak si batoh správně nastavit?
1) Povolte popruhy. 2) Batoh naplněný věcmi si nasaďte, dejte pozor, ať není na šikmo. 3) Utáhněte popruhy. 4) Ujděte několik metrů a batoh si na zádech srovnejte. 5) Pokud je to potřeba, upravte ještě jednou popruhy.
Jak batoh naplnit?
Na dno batohu uložte těžké věci. Zbylý prostor vyplňte oblečením. Svou nepromokavou bundu a (nebo) fleecovou mikinu mějte vždy navrchu. Do kapes uložte malé předměty (krém na opalování, doklady, brýle).
Láhev můžete umístit do jedné z bočních kapes, které jsou dělané přímo na láhve, příp. ji dejte do hlavní kapsy.
Testována optimální odolnost a dlouhá životnost
Jednotlivé komponenty se laboratorně testují: látka, přezky, popruhy, pěnové výztuhy, zipy. Např. u tkanin testujeme odolnost vůči oděru a roztržení, stálost barev s ohledem na UV záření a praní, nepromokavost. Testujeme také odolnost batohu jako celku, kdy zrychleně simulujeme zátěž, kterou batoh musí vydržet v průběhu několika let používání. Tento typ testů provádíme s plně zatíženým batohem na figuríně.