Ochrana před chladem a výztuhy
Mokrá kombinéza složená z dílů 5mm neoprenové pěny (s možnou odchylkou z výroby) s nylonovým potahem na obou stranách. Nepropustné lepené a šité švy GBS (Glued & Blind Stitched). Zip vpředu.
Kalhoty jsou vybaveny výztuhami na kolenou pro vyšší odolnost.
Šité a lepené spoje GBS
Švy kombinézy a kukly jsou díky technologii GBS (Glued and Blind Stitched) nepropustné. Spoje neoprenu jsou nejdříve lepené, poté šité. Tím je zaručena maximální pevnost (aby skrze švy nedocházelo k pronikání vody, jehla neoprenem zcela neprochází).
Třída tepelného komfortu
Kombinéza na potápění s přístrojem byla testována francouzským institutem pro potápění INPP (ve francouzském Marseille) a splňuje normu NF EN 14225-1:2017.
Tento potápěčský oblek je homologován dle třídy C:
A (+7 °C/+12 °C / +45 °F/+54 °F)
B (+10 °C/+18 °C / +50 °F/+64 °F)
C (+16 °C/+24 °C / +61 °F/+75 °F)
D (+22 °C/+30 °C / +72 °F/+86 °F).
Přizpůsobte sílu neoprenu teplotě vody
Chlad je největším nepřítelem potápěčů.
Podle teploty vody je třeba zvolit vhodnou tepelnou ochranu. Aby si potápěč nemusel pořizovat několik různých neoprenových obleků, vyvinuli jsme systém 5 výrobků, které mohou být v závislosti na teplotě spolu s potápěčským vybavením používány. Svoji ochranu před chladem tedy můžete zvýšit pomocí kukly, neoprenového topu, topu s kuklou, spodního krátkého neoprenu 1 mm nebo svrchního krátkého neoprenu 5,5 mm.
Co je to mokrá potápěčská kombinéza?
Tento druh potápěčské kombinézy je na trhu nejrozšířenější. Jeho úkolem není vodu zastavit, ale zachytit ji tak, aby ji vaše tělo ohřálo, a tím se vytvořila tepelná bariéra mezi vámi a okolím. Vyrobeno z neoprenu – polymeru kaučuku naplněného vzduchovými bublinkami. Takové potápěčské kombinézy jsou silné 0,5 až 7 mm.
Díky své pružnosti a poddajnosti je to potápěčská kombinéza vynikajících vlastností.
Tipy na oblékání potápěčské kombinézy
Na chodidlo si nasaďte igelitový sáček, následně oblečte oblek přes nohu. Vaše chodidlo z nohavice vyklouzne velmi snadno a bez zachycení. Aby oblek dobře padl, požádejte někoho, aby vám u zápěstí foukl do rukávu. Vzduch nafoukne vnitřek neoprenu a ten se odlepí od vašeho těla.
Pak už jen zbývá provést poslední nastavení a úpravy.
Tipy na údržbu potápěčských kombinéz
1) Po každém použití kombinézu z vnější i vnitřní strany namočte do čisté vody.
2) Následně ji ošetřete baktericidním přípravkem. 3) Řádně opláchněte čistou vodou. 4) Skladujte na širokém ramínku na tmavém a dobře větraném místě. Pozor na slunce. Na slunci dochází k vyblednutí textilních částí kombinézy a životnost neoprenu se zkracuje. Zipy můžete očistit pomocí kartáčku na zuby a promazat silikonovým olejem.