Teplem tvarovatelná botička
Botička z polyetylenu. Teplem tvarovatelný materiál o síle 3 mm. Po zahřátí je možné tento materiál stlačit tak, že pro nohu bude v botě více místa a budou tedy pohodlnější. Systém Shock Absorder Area v patě tlumí nárazy na boulích nebo při skocích.
Jak botičku vytvarovat v pohodlí domova?
1) Předehřejte troubu na 80 °C (horkovzdušná). 2) Vyndejte vnitřní botičky ze skeletu. 3) Vyndejte z botiček vnitřní vložky. 4) Vložte botičky do trouby na 5 minut. 5) Vyndejte botičky z trouby. 6) Vraťte do nich vložky. 7) Vraťte botičky do skeletů bot. 8) Obujte si boty a zapněte přezky (neutahujte příliš). 9) V botách zůstaňte 15 minut (při pokojové teplotě). Poté je zujte. A vše je připraveno!
Nastavení přezek
3 mikrometrické hliníkové přezky. 1 holenní přezka se 3 možnými pozicemi se přizpůsobí každému lýtku. Široký pásek na suchý zip v horní části boty umožňuje pevné a jednoduché stažení. Pozice chůze na holenní přezce (Walk – červená barva) pro větší rozsah pohybu komínu.
Botička
Boty jsou užší, botička z polyetylenu je tepelně tvarovatelná: 3mm teplem tvarovatelná pěna. Lehká a pohodlná. Tvarovaná pěna v okolí kotníků. Vložka z měkké pěny se lépe přizpůsobí při výstupech. Pokud vám budou i po několika dnech používání boty nepohodlné a budou někde tlačit, doporučujeme botičky tepelně vytvarovat.
Co udává hodnota flex?
Aby bylo možné rozlišit různě tuhé boty, udávají výrobci u každého modelu tzv. flex index. Toto číslo se vztahuje k tuhosti celé boty. Čím je vyšší, tím je skelet tužší. Flex 70 je vhodný pro mírně pokročilé až pokročilé lyžaře. Flex 70 až 100 je pak určen pokročilým lyžařům. Boty s vyšší hodnotou flexu jsou určeny (velmi) zkušeným lyžařům a profesionálům. Lyžaři s vyšší hmotností mohou volit rovněž vyšší flex.
Jak zkoušet lyžařské boty?
V nazuté obuvi byste měli být schopni zapnout přezky na středovou pozici. Můžete je dotáhnout ještě více? V tom případě jste zvolili špatnou velikost. Až si boty nazujete a zapnete, zapérujte třikrát v kolenou tak, že se opřete rukama o kolena a zatlačíte holeněmi do bot, aby se paty posunuly dozadu. Když stojíte, prsty na nohou byste se měli dotýkat špičky obuvi. Při zapření se do holení by se celá noha měla lehce posunout směrem dozadu a vy byste špičku botičky neměli cítit.
Co dělat, když nohy v botách bolí?
1) Noste tenké funkční lyžařské ponožky, které omezí nepříjemný tlak na některých místech a podpoří cirkulaci krve. 2) Vyberte si vložku, která odpovídá tvaru vašeho chodidla, aby chodidlo nenaráželo a nebylo nepříjemně tlačeno na skelet. S výběrem vám rádi pomohou na naší prodejně. 3) Botičku tepelně vytvarujte.
Jak to udělat, aby nohy nemrzly...
Často se na to nedbá, ale řádné vysušení lyžařských bot je tou nejzásadnější věcí, kterou můžete předejít zmrzlým prstům. I když je venku -10 °C, tak se nohy zpotí a botička uzavřená v plastovém skeletu nemusí zcela uschnout po několik dní. Ideálně proto botičky vyndejte při každém návratu ze svahu. Samozřejmě také můžete použít vysoušeče obuvi. Ty jsou praktické tím, že botičky nemusíte vyndavat, stačí do nich vysoušeč zasunout.
Hmotnost
27–27,5, 1785 g.