Je bunda dostatečně hřejivá na zimní turistiku?
Bunda byla navržena speciálně do zimních podmínek (chlad, déšť, sníh). Vatovaná výplň 100 g/m² na trupu a na pažích. Kapuce je podšitá fleecem, hlava je v ní dobře chráněná před nepříznivým počasím i chladem. Spodní lem a rukávy lze stáhnout brzdičkou.
Jak mě bunda ochrání před nepříznivým počasím?
Svrchní materiál bundy je nepromokavý, tzn. že neprosákne vodou a zároveň je větruodolný. Ale aby vám v zimě opravdu nebyla zima, je také třeba zahřát si ruce a nohy a nezapomínat na hlavu.Hřejivá kapuce, pružné lemy rukávů a vysoký límec zamezují vnikání chladu pod bundu. Dvě kapsy z hebkého fleecu na zahřátí rukou.
Nepromokavost bundy
Nepromokavost bundy nezávisí pouze na použitých materiálech. Jedním z kritérií hodnocení nepromokavosti je také způsob, jakým jsou jednotlivé části bundy propojeny. Ať už jsou švy tepelně lepené nebo podlepené nepromokavými lepícími pásky, celková nepromokavost bundy je měřena ve sprchové komoře vyvinuté Decathlonem, která simuluje deště o různých intenzitách. Tato nepromokavá bunda vás ochrání během 30min slabého deště o intenzitě 3 cm.
Nepromokavost materiálu
Nepromokavost látky je u bund řešena dvěma způsoby, a to zátěrem nebo nepromokavou membránou. Uvádí se v jednotkách „schmerber“ nebo v mm vodního sloupce (tlak vodního sloupce), což je to samé.
Čím je hodnota vyšší, tím je materiál odolnější vůči prosáknutí.
Nepromokavý materiál této bundy (dle normy JIS 1092) odolá tlaku 5 000 mm vodního sloupce (schmerber) před praním.
Jednoduchá praktická bunda
Dvě kapsy s podšívkou, ve kterých budete mít nezbytnosti (kapesníčky, klíče, telefon) neustále po ruce. V kapse je také menší kapsa na suchý zip.
Jak co nejlépe zachovat funkční vlastnosti bundy?
Vodoodpudivost znamená, že voda po látce stéká, aniž by se vsakovala. Materiál tak nenasákne vodou, ale zůstane lehký, prodyšný a hřejivý. Vodoodpudivost je speciální úprava na svrchní straně materiálu. Tuto úpravu je třeba obnovovat (doporučujeme po každém praní). Vhodné prostředky (např. spreje) jsou k dostání v našich prodejnách.
Pohodlná i na každodenní nošení
Pod bundou lze nosit i druhou teplou vrstvu, jako např. fleecovou mikinu nebo lehkou péřovou bundu. Klasický střih, ideální na ochranu před chladem i větrem během zimní turistiky v jakémkoliv terénu.
Jak se obléci na zimní turistiku?
Na zimní turistiku, či jakoukoliv jinou aktivitu v zimě, doporučujeme dodržovat pravidlo tří vrstev:
1. vrstva: funkční spodní prádlo odvádí vlhkost od pokožky, aby zůstala suchá.
2. vrstva: musí být hřejivá a zároveň odvádět pot (fleecová mikina, svetr).
3. vrstva: musí ochránit před vnějšími vlivy jakými jsou déšť, sníh a vítr.
Oblečení by mělo být prodyšné, aby se mohla odpařovat vlhkost.