Střih
Klasický střih. Díky volnému střihu můžete bundu nosit i přes druhou, teplou vrstvu oblečení (svetr, fleecovou mikinu).
Kapuce
Nastavitelná výška pomocí gumičky s brzdičkou.
Hloubku lze nastavit pomocí pásku na suchý zip v zadní části kapuce. Kšilt na kapuci chrání obličej.Odepínací kapuce.
Hlavní materiál
Dvouvrstvý materiál se zátěrem a síťovinovou podšívkou (prodyšný materiál).
Zátěr
Nepromokavost výrobku se odvíjí od 2 hlavních kritérií: materiálu a konstrukce. Tento výrobek má zátěr. Zátěr je taková úprava rubu materiálu, díky níž je nepromokavý, ale zůstává prodyšný. Musí však mít podšívku, která ho ochrání.
Nepromokavost materiálu
Nepromokavost materiálu se ověřuje laboratorními testy. K měření nepromokavosti se používá metoda, která udává výšku vodního sloupce (podle normy ISO 811).
Čím je hodnota vyšší, tím je materiál odolnější vůči prosáknutí.
Materiál s hodnotou nepromokavosti 5 000 mm odolá 5 000 mm srážek. Jeho nepromokavost odpovídá 5 000 mm.
Nepromokavost
Míru nepromokavosti bundy ověřujeme laboratorními testy, při kterých simulujeme déšť. Oděv byl testován v dešťové komoře pod proudem 60 litrů vody/m²/h po dobu 2 hodin. Tento test simuluje průměrnou přeháňku na horách.
Prodyšnost
Prodyšnost materiálu je vyjádřena jednotkou RET (schopnost materiálu odpařovat teplo a vlhkost).
Jedná se o schopnost materiálu propouštět vodní páru vyprodukovanou tělem při námaze na vnější stranu, díky čemuž se vodní pára nevysráží na pokožce, která tak zůstane suchá.
Čím je hodnota RET nižší, tím je materiál prodyšnější.
RET ≤ 6 = velmi prodyšný materiál.
RET ≤ 12 = prodyšný materiál.
RET ≤ 20 = málo prodyšný materiál.
Tento výrobek má RET 12.
Jak obnovit vodoodpudivost?
Vodoodpudivost znamená, že voda po látce stéká, aniž by se vsakovala. Materiál tak nenasákne vodou, ale zůstane lehký a prodyšný. Vodoodpudivost je speciální úprava na svrchní straně materiálu. Tuto úpravu je třeba obnovovat. Vodoodpudivost lze obnovit sušením v sušičce po dobu 10 min na nízkou teplotu.
Impregnační přípravky můžete také zakoupit i v našich prodejnách.
Vývoj výrobků: naše know-how
Vývojové centrum značky Quechua se nachází ve francouzském městě Passy na úbočí masivu Mont Blanc.
Díky této jedinečné poloze se zde mohou členové našich vývojových týmů (návrháři, produktoví manažeři, inženýři...) setkávat přímo s milovníky outdoorových sportů. Je to skvělý způsob, jak s využitím veškerého našeho know-how navrhovat výrobky na turistiku, které budou maximálně funkční.
Náš závazek: snížit spotřebu vody
Barvení látek je náročné na spotřebu vody a použitou vodu zároveň nelze nijak dál využít.Abychom snížili dopad výrobku na životní prostředí, rozhodli jsme se pro hromadné barvení a integraci barevných pigmentů již při výrobě vláken. Zatím se nám u tohoto výrobku podařilo tuto techniku použít u černého modelu a dál pracujeme na tom, abychom stejnou techniku mohli použít i pro ostatní barvy.
Kde se bundy vyrábí?
Prototypy vznikají v našem mezinárodním centru na úbočí hory Mont Blanc ve Francii. Výroba poté probíhá u našich dodavatelů v Maroku, Indii, Vietnamu a Bangladéši. Ti mají pro výrobu bund veškeré potřebné know-how a my s nimi úzce spolupracujeme.
A je to právě vztah s našimi obchodními partnery založený na vzájemné důvěře, který umožňuje výrobu funkčních výrobků vysoké kvality.
Pracovní podmínky u našich dodavatelů
Požadujeme, aby dodavatelé dodržovali náš kodex chování. Dodavatelé často sídlí v rozvojových zemích, kde naše zakázky pomáhají vytvářet pracovní místa. Prostřednictvím auditů a vlastních týmů na pracovišti dohlížíme na to, aby měli zaměstnanci pracovní prostředí založené na respektu, osobním rozvoji a ochraně životního prostředí.