Seznámení s vodním prostředí napomáhá rozvíjet dětskou psychomotoriku
Nabaiji vyvíjí 3 kategorie výrobků na učení plavání: Seznámení se s vodou, Výuka plavání a Výuka potápění.
V každé kategorii se nacházejí odpovídající výrobky.
Plavecký pás patří do skupiny „Seznámení se s vodou“. Nastavitelnost pásu umožňuje dítěti se seznamovat s vodou. Pás lze nastavit v závislosti na pokročilosti dítěte, a umožňuje tak vyzkoušet různé polohy při plavání.
Výhody nastavitelného pásu
Protože je často obtížné vybrat pro dítě tu správnou plovací pomůcku a odhadnout, jak pohodlně se bude cítit ve vodě či nakolik se bude bát, značka Nabaiji vyvinula výrobek Tiswim. Pás můžete přizpůsobit úrovni pokročilosti dítěte a umožnit mu postupně si vodu oblíbit, umět se v ní pohybovat a naučit se základům plavání.
Jaké jsou 3 fáze používání výrobku Tiswim?
1. fáze: ze začátku používejte obě části výrobku (pás i rukávky).
2. fáze: dejte dítěti samotné rukávky, aby se naučilo pohybovat ve vertikální poloze.
3. fáze: nasaďte dítěti samotný pás a nechte jej objevit plaveckou horizontální pozici a první plavecké pohyby.
Jak funguje ventilek s pojistkou?
Výrobek je vybaven PVC ventilkem s pojistkou.
Pro správné nafouknutí výrobku je třeba otevřít záklopku stisknutím spodku ventilku.
Pojistka se automaticky uzavře za 2 vteřiny, je tudíž zcela v pořádku, že po dohuštění z ventilku uniká trochu vzduchu. Proto je třeba jej rychle uzavřít.
Jakým způsobem upravit pás?
Pás umístěte nad břicho tak, aby obepínal spodní část hrudního koše dítěte. Utáhněte a následně pás nafoukněte na dítěti. Pás se tak dokonale přizpůsobí postavě dítěte.
Jak předcházet podráždění pokožky?
Dětská pokožka je velmi citlivá. Plovací pomůcky mohou v závislosti na době pobytu ve vodě a typu fyzické aktivity způsobit mírné podráždění pokožky. Proto vám doporučujeme, abyste dítěti pod pás Tiswim oblékli plavecký top.
Jak správně umístit pás na břicho?
Pás umístěte nad břicho. Pás neumisťujte okolo trupu, jelikož by byl příliš vysoko a nesprávně by zpevňoval tělo dítěte. Raději pás umístěte níže tak, aby plovoucí část doléhala na spodní část trupu.
Jak správně nahustit různé části pomůcky Tiswim?
Každá fáze používání vyžaduje odlišné nahuštění. Rukávky vždy maximálně nahustěte. Druhou komoru však vždy nafukujte až po nasazení rukávku na paži dítěte.
Nahuštění pásu na břiše dítěte by mělo být uzpůsobeno jeho postavě.
Pokud budete pás umisťovat na záda, nafoukněte jej klasicky před nasazením. Pás nikdy nepřefukujte.
Jak nahustit břišní část pásu?
Stejně tak jako každý dospělý je i každé dítě jiné. Přizpůsobte nafouknutí hrudní části Tiswim svému dítěti.
Před nahuštěním pás připnete na tělo dítěte, dotáhněte jej a následně nafoukněte na dítěti.
Proč hrudní pás ve vodě vyplave až k bradě?
Ve většině případů se to stává proto, že je hrudní pás příliš nafouknutý nebo špatně umístěný.
Hrudní pás umístěte pod prsa dítěte, upravte nahuštění a nastavení hrudní části dětské postavě tak, aby pás ve vodě zůstal na svém místě. Pokud se pás ve vodě dostane příliš vysoko, může dítě dřít pod bradou.
Proč se dítě převažuje na záda?
Pokud se dítě zaklání, znamená to, že břišní část není uzpůsobena jeho postavě. Připomínáme vám, že používáte „rostoucí“ plavecký pás určený pro děti, jimž motorický vývoj a břišní tonus pomáhá udržet rovnováhu i hlavu nad hladinou. Pokud se i přesto díte převažuje dozadu, přizpůsobte nahuštění břišní části jeho postavě.
Může se dítě převažovat dopředu?
Pokud má dítě správně nasazený pás a rukávky, nemůže se převážit dopředu.
Připomínáme vám, že používáte „rostoucí“ plavecký pás určený pro děti, jimž motorický vývoj a břišní tonus pomáhá udržet rovnováhu i hlavu nad hladinou. Pokud má dítě vysoký břišní tonus a je drobné postavy, nahustěte břišní část tak, aby bylo více ponořené ve vodě.
Jakým způsobem upravit pás na zádech?
Během třetí fáze dítě plave položené na hladině díky pásku umístěném na zádech. Nahustěte zádovou část, nepřefukujte, pás zapněte okolo pasu dítěte a dotáhněte. Pro větší pohodlí pod popruhy umístěte ochranné díly.
Mohou děti s Tiswim skákat do vody?
Ano, ale pozor! Pokud je pás řádně umístěn, dítě může skákat do vody, aniž by mu materiál dráždil pokožku pod bradou či pažemi. Dítě by však nemělo s plovací pomůckou skákat z větší výšky, než je ono samo vysoké. Pokud má dítě nasazený kompletně celý pás a skákání do vody mu jde skvěle, zkuste mu odepnout břišní část, aby mělo větší volnost pohybu.
Může pás Tiswim používat dítě s hmotností pod 15 kg?
Nikoliv, z bezpečnostních důvodů je pás Tiswim určen pro děti od 15 do 30 kg. Pro menší děti by byl příliš robustní a bránil by jim v přirozeném pohybu. Takové dítě nemá pohyb ve vodě pod kontrolou a může se přetočit dozadu nebo dopředu, aniž by zvládlo dostat se zpět do původní pozice. Proto dbejte uvedené doporučené hmotnosti dítěte. Při výběru výrobku je také třeba vzít v potaz postavu dítěte.
Při nafukování dochází k vypouštění vzduchu?
Může dojít k poruše ventilu. Záklopka se správně nezavře a před uzavřením uniká příliš mnoho vzduchu. Ventil 2krát až 3krát stiskněte prsty, poté produkt nahustěte na maximum a zavřete ventil. Záklopka by se měla vrátit zpět do své polohy.
Doporučení
Po použití výrobek opláchněte a nenechávejte jej na přímém slunci. Výrobek neperte v pračce, došlo by k poškození v místech spojů a ke snížení bezpečnosti dítěte. Pás myjte v ruce a následně jej otřete osuškou.