Jak tyto kalhoty udrží dítě v teple?
Vnitřní strana je česaná. Materiál je výrazněji strukturovaný (hrubší), a tak zadržuje více vzduchu, který se chová jako přirozený izolant. Provádíme srovnávací studie v termolaboratoři, kde simulujeme podmínky chůze za mírného větru (5 km/h).
Komfortní teplota se stanovuje na základě testování, kdy 70 % uživatelů tvrdí, že jim je v bundě mírně teplo. U těchto kalhot to je +1,5 °C.
Nicméně platí, že každý člověk snáší chlad jinak.
Jak mě kalhoty ochrání před nepříznivým počasím?
V zimě je důležité chránit se jak před vlhkostí (deštěm i sněhem), tak před větrem. Vítr může tělo velmi ochladit, a to jak při aktivitě, tak při nečinnosti. Svrchní materiál kalhot je proto větruodolný a s vodoodpudivou úpravou. Spolehlivě tak odolá náročným zimním podmínkám. Zároveň jsme na lemy nohavic přidali možnost jejich stažení, aby se dovnitř nedostala ani vločka sněhu.
Co je vodoodpudivost a jak ji obnovovat?
Vodoodpudivost znamená, že voda po látce stéká, aniž by se vsakovala. Materiál tak nenasákne vodou, ale zůstane lehký, prodyšný a hřejivý. Vodoodpudivost je speciální úprava na svrchní straně materiálu. Tuto úpravu je třeba obnovovat (doporučujeme po každém praní). Vhodné prostředky (např. spreje) jsou k dostání v našich prodejnách.
Jak se obléci na zimní turistiku?
Na zimní turistiku, či jakoukoliv jinou aktivitu v zimě, doporučujeme dodržovat pravidlo tří vrstev:
1. vrstva: funkční spodní prádlo odvádí vlhkost od pokožky, aby zůstala suchá.
2. vrstva: musí být hřejivá a zároveň odvádět pot (fleecová mikina, svetr).
3. vrstva: musí ochránit před vnějšími vlivy jakými jsou déšť, sníh a vítr.
Oblečení by mělo být prodyšné, aby se mohla odpařovat vlhkost.
Jakou mají kalhoty životnost při pravidelném používání?
U materiálů pečlivě testujeme: odolnost vůči tření a oděru, stálost barev, odolnost vůči opakovanému praní. Těmito testy prošly i všechny materiály těchto kalhot.