Slovo produktového manažera
První lyžařské boty Wedze s nastavitelnou velikostí. Při výrobě jsme dbali na nalezení nejlepšího kompromisu mezi zpevněním nohy a pohodlím, aby se malí lyžaři soustředili pouze na výuku lyžování a nebyli doprovázení obtížemi se špatným číslem bot.
Jak nastavit lyžařské boty Pumzi?
1/ Nazujte dítěti botu. 2/ Nafoukněte utahovací systém tím, že dvacetkrát zmáčknete tlačítko plus (+). 3/ Dopněte spodní přezku do poloviny (2. či 3. přezku), pak dotáhněte svrchní přezku boty. 4/ Zeptejte se dítěte, zda ho bota netlačí, a hurá na sjezdovku. Pokud je bota příliš těsná, stačí zmáčknout tlačítko mínus (-), a to až třikrát.
Systém rozepínání/zapínání
Dvě přezky se čtyřmi pozicemi umožňují rychlé a přesné nastavení.
Systém dotažení zajišťuje dobré zpevnění nohy v botě.
Nejprve je třeba stáhnout vnitřní vložku a následně zapnout přezky tak, aby nohu co nejvíce zpevňovaly.
Ochrana životního prostředí
Skořepiny lyžařských bot jsou vyráběny z plastů bez obsahu ftalátů.
Co udává hodnota flex index?
Aby bylo možné rozlišit různě tuhé boty, udávají výrobci u každého modelu tzv. flex index. Toto číslo se vztahuje k tuhosti celé boty. Čím je vyšší, tím je skelet pevnější. Flex s hodnotou 40 je ideální pro děti.
Tip pro snadné nazutí
Pro snadné nazutí stačí vytáhnout jazyk z boty směrem ven (a nikoliv dopředu), tím se rozevře skelet obuvi a bota se snáze nazuje.
Jakou zvolit velikost?
Velikost lyžařských bot se uvádí ve stupnici Mondopoint. Jedná se v podstatě o délku chodidla v cm.
Stoupněte si tak, aby se paty dotýkaly zdi, vsuňte pod chodidla papír, lehce se předkloňte (jako při lyžování) a změřte délku chodidel (počítejte to delší chodidlo). Pokud jste např. naměřili 27,2 cm, vyberte velikost 27/27,5.
Bota vel. 27 je stejná jako bota vel. 27,5.
Jak zkoušet lyžařské boty?
V nazuté obuvi byste měli být schopni zapnout přezku asi do půlky. Pokud je může dotáhnout více, zvolili jste nesprávnou velikost. Jakmile budete mít botu utaženou, zhoupněte se v kolenou a zapřete lýtky do bot, aby se pata posunula co nejvíce dozadu. Ve stoje by se prsty měly lehce dotýkat špičky boty. Při zapření by se pak již noha špičky dotýkat neměla. Hlavní výhoda: Vytáhněte ze skeletu vnitřní botičku a nechte dítě si zkusit jenom ji. Můžete tak zkontrolovat, jak mu noha v botičce sedí.