Nepromokavost materiálu
K měření nepromokavosti se používá metoda, která udává výšku vodního sloupce (test podle normy JIS 1092).
Čím je hodnota vyšší, tím je materiál odolnější vůči prosáknutí. Oděv byl testován v dešťové komoře pod proudem 60 litrů vody/m²/h po dobu 1 hodiny. Tento test simuluje průměrnou přeháňku na horách. Materiál s hodnotou nepromokavosti 5 000 mm odolá tlaku 5 000 mm vysokého vodního sloupce (což odpovídá zhruba hodině deště).
Prodyšnost materiálu
Prodyšnost materiálu je vyjádřena jednotkou RET (schopnost materiálu odpařovat teplo a vlhkost).
Jedná se o schopnost materiálu propouštět vodní páru vyprodukovanou tělem při námaze na vnější stranu, díky čemuž se vodní pára nevysráží na pokožce, která tak zůstane suchá.
Čím je hodnota RET nižší, tím je materiál prodyšnější.
RET ≤ 6 = velmi prodyšný materiál.
RET ≤ 12 = prodyšný materiál.
RET ≤ 20 = málo prodyšný materiál.
Odolnost materiálů
Test odolnosti vůči oděru: laboratorními testy se ověřuje například odolnost fleecu proti žmolkování. Test stálosti barev: stálost barev zaručena. Při kontaktu se slinami nedochází k uvolňování barvy. Test odolnosti materiálu: opakované praní nesmí měnit vlastnosti materiálu.
Naše vize životního prostředí
Protože víme, že je třeba se chovat zodpovědně, abychom naši přírodu ochránili, Quechua podniká kroky na snížení dopadu výroby produktů na životní prostředí. Dnes tento výrobek ještě není vyroben ekologicky šetrným způsobem, ale každý den pracujeme na tom, aby stále více výrobků takovým způsobem vyrobených bylo. Chceme, aby byly ekologicky vyrobené, opravitelné a odolné. To jsou hlavní vlastnosti, které od nových výrobků chceme.
Vývoj výrobků: naše know-how
Vývojové centrum značky Quechua se nachází ve francouzském městě Passy na úbočí masivu Mont Blanc.
Díky této jedinečné poloze se zde mohou členové našich vývojových týmů (návrháři, produktoví manažeři, inženýři...) setkávat přímo s milovníky outdoorových sportů. Je to skvělý způsob, jak s využitím veškerého našeho know-how navrhovat výrobky na turistiku, které budou maximálně funkční.
Rady na údržbu
1. Perte v pračce (na 30 až 40 °C): před praním zapněte zipy a suché zipy. Používejte šetrný prací prostředek. Bundy a kalhoty perte naruby. Povolte všechny pásky a elastické části. 2. Před vložením do pračky oděv příliš neskládejte, mohlo by dojít k poškození materiálu. 3. Perte jen se stejně barevným oblečením z podobného materiálu.
4. Nepoužívejte bělidla ani aviváž.
5. Zvolte silné máchání a jemné ždímání.
6. Sušte na šňůře nebo v sušičce (nejkratší program na min. teplotu).
Kde se bundy vyrábí?
Vznikají v našem mezinárodním centru na úbočí hory Mont Blanc ve Francii. Výroba poté probíhá u našich dodavatelů ve Vietnamu. Ti mají pro výrobu bund veškeré potřebné know-how a my s nimi úzce spolupracujeme.
A je to právě vztah s našimi obchodními partnery založený na vzájemné důvěře, který umožňuje výrobu funkčních výrobků vysoké kvality.
Pracovní podmínky u našich dodavatelů
Požadujeme, aby dodavatelé dodržovali náš kodex chování. Dodavatelé často sídlí v rozvojových zemích, kde naše zakázky pomáhají vytvářet pracovní místa. Prostřednictvím auditů a vlastních týmů na pracovišti dohlížíme na to, aby měli zaměstnanci pracovní prostředí založené na respektu, osobním rozvoji a ochraně životního prostředí.