Testování nepromokavosti
K měření nepromokavosti se používá metoda, která udává výšku vodního sloupce (podle normy JIS 1092).
Čím je hodnota vyšší, tím je materiál odolnější vůči prosáknutí. Tato nepromokavá bunda odolá tlaku 5 000 mm vysokého vodního sloupce (to odpovídá úhrnu při cca hodinové přeháňce). Abychom si nepromokavost ověřili, musela bunda projít testováním, kdy byla po dobu jedné hodiny vystavena proudu vody ze sprchy s průtokem 60 l vody na m² za hodinu. Tento test simuluje průměrnou přeháňku na horách.
Prodyšnost
Prodyšnost materiálu je vyjádřena jednotkou RET (schopnost materiálu odpařovat teplo a vlhkost).
Jedná se o schopnost materiálu propouštět vodní páru vyprodukovanou tělem při námaze na vnější stranu, díky čemuž se vodní pára nevysráží na pokožce, která tak zůstane suchá.
Čím je hodnota RET nižší, tím je materiál prodyšnější.
RET ≤ 6 = velmi prodyšný materiál.
RET ≤ 12 = prodyšný materiál.
RET ≤ 20 = málo prodyšný materiál.
Testování odolnosti materiálů
Test odolnosti vůči oděru: laboratorními testy se ověřuje například odolnost fleecu proti žmolkování. Test stálosti barev: stálost barev zaručena. Při kontaktu se slinami nedochází k uvolňování barvy. Test odolnosti materiálu: opakované praní nesmí měnit vlastnosti materiálu.
Praní a údržba
1. Perte v pračce (na 30 až 40 °C): před praním zapněte zipy a suché zipy. Používejte šetrný prací prostředek. Bundy a kalhoty perte naruby. Povolte všechny pásky a elastické části. 2. Před vložením do pračky oděv příliš neskládejte, mohlo by dojít k poškození materiálu. 3. Perte jen se stejně barevným oblečením z podobného materiálu. 4. Nepoužívejte bělidlo ani aviváž. 5. Výrobek důkladně vymáchejte a opatrně vyždímejte. 6. Sušte na šňůře nebo v sušičce (nejkratší program na min. teplotu).