Mikina na zimní turistiku – pohodlná a praktická
Díky rovnému střihu a dvou postranním rozepínáním mikina neomezuje volnost pohybu, která je při zimní turistice zásadní. Do kapes na zip můžete bezpečně uložit vše, co potřebujete mít vždy na dosah (kapesníčky, balzám na rty, telefon, klíče...). A díky kapuci vyššímu límci vás mikina opravdu zahřeje i v těch největších mrazech.
Je mikina dostatečně hřejivá na zimní vycházky?
Vnitřní strana je česaná. Česaný materiál lépe zadržuje teplo. Princip je jednoduchý: materiál je výrazněji strukturovaný (hrubší), a tak zadržuje více vzduchu, který se chová jako přirozený izolant. Je to stejný princip, jaký funguje u zvířecí srsti, kožešiny nebo peří.Na konci rukávů jsou manžety, které zabraňují vnikání studeného vzduchu dovnitř.
Co je to vlastně fleece a proč je tak hřejivý?
Fleecový materiál ze syntetických vláken se snaží přiblížit vlastnostem vlny: je hřejivý, má vynikající izolační vlastnosti a je lehký. Je příjemný, pohodlný, rychle schne a pokožka v něm může dýchat.
Není takový měkký a příjemný materiál náchylný k poškození?
Abychom vám mohli zaručit výbornou odolnost našich výrobků, materiály pečlivě testujeme. Např. ověřujeme, jestli materiál neplstnatí, barvy neblednou a jestli opakované praní neovlivňuje jeho funkční vlastnosti. Odolnost vůči oděru se ověřuje testem Martindale. Při tomto mechanickém testu stroj vyvíjí tlak na kus materiálu a zároveň jej odírá o referenční povrch.
Jak se obléci na zimní turistiku?
Na zimní turistiku, či jakoukoliv jinou aktivitu v zimě, doporučujeme dodržovat pravidlo tří vrstev:
1. vrstva: funkční spodní prádlo odvádí vlhkost od pokožky, aby zůstala suchá.
2. vrstva: musí být hřejivá a zároveň odvádět pot (fleecová mikina, svetr).
3. vrstva: musí ochránit před vnějšími vlivy jakými jsou déšť, sníh a vítr.
Oblečení by mělo být prodyšné, aby se mohla odpařovat vlhkost.
Vývoj výrobků: naše know-how
Vývojové centrum značky Quechua se nachází ve francouzském městě Passy na úbočí masivu Mont Blanc.
Díky této jedinečné poloze se zde mohou členové našich vývojových týmů (návrháři, produktoví manažeři, inženýři...) setkávat přímo s milovníky outdoorových sportů.
Je to skvělý způsob, jak s využitím veškerého našeho know-how navrhovat výrobky na turistiku, které budou maximálně funkční.