Nepromokavost materiálu
K měření nepromokavosti se používá metoda, která udává výšku vodního sloupce (podle normy ISO 1092).
Čím je hodnota vyšší, tím je materiál odolnější vůči prosáknutí. Materiál s hodnotou nepromokavosti 5 000 mm odolá tlaku 5 000 mm vysokého vodního sloupce (což odpovídá zhruba hodině deště). Nepromokavost se vyjadřuje v mm vodního sloupce (např. 5 000 mm). Údaj platí před vypráním.
Větruodolnost
Materiál je díky zátěru na vnitřní straně nepromokavý, ale také větruodolný. Nepromokavé materiály jsou certifikované i jako větruodolné. Během aktivity i ve chvílích odpočinku je velmi důležité chránit se před větrem, aby tělo neprochladlo.
Prodyšnost materiálu
Prodyšnost materiálu je vyjádřena jednotkou RET (schopnost materiálu odpařovat teplo a vlhkost).
Jedná se o schopnost materiálu propouštět vodní páru vyprodukovanou tělem při námaze na vnější stranu, díky čemuž se vodní pára nevysráží na pokožce, která tak zůstane suchá.
Čím je hodnota RET nižší, tím je materiál prodyšnější.
RET ≤ 6 = velmi prodyšný materiál.
RET ≤ 12 = prodyšný materiál.
RET ≤ 20 = málo prodyšný materiál.
Tento výrobek má hodnotu RET 12.
Kde se bundy vyrábí?
Prototypy vznikají v našem mezinárodním centru na úbočí hory Mont Blanc ve Francii. Výroba poté probíhá u našich dodavatelů v Etiopii, ve Vietnamu a v Bangladéši. Ti mají pro výrobu bund veškeré potřebné know-how a my s nimi úzce spolupracujeme.
A je to právě vztah s našimi obchodními partnery založený na vzájemné důvěře, který umožňuje výrobu funkčních výrobků vysoké kvality.