Komfortní teplota
Na všech modelech našich spacích pytlů uvádíme komfortní teploty stanovené nezávislou laboratoří (AITEX) podle evropské normy ISO 23537-1 z 21.1.2017. Komfortní teplota je minimální teplota, při níž se uživatel ležící v napřímené poloze nachází v teplotní rovnováze, jinými slovy mu není ani zima, ani teplo (stanoveno pro standardní ženu a běžné podmínky použití).
Spací pytel vybírejte podle těchto údajů.
Co je limitní teplota?
Limitní teplota je spodní hranice tepelného pohodlí, při níž je osoba ve skrčené poloze v tepelné rovnováze (tj. člověku není ani zima, ani příliš teplo). Tato teplota je vypočtena pro standardního muže a standardní podmínky použití.
Složení
Vnitřní materiál: 100 % biobavlna. Vnější materiál: 35 % biobavlna a 65 % polyester/biobavlna. Výplň: 100% polyesterová vata s gramáží 300 g/m².
Co je třeba o spacích pytlích vědět?
Spací pytel teplo neprodukuje, ale uchovává teplo vyvíjené lidským tělem. Pokud jste vyčerpaní, prochladlí a vlezete si do studeného a vlhkého spacího pytle, riskujete, že vám bude chladno bez ohledu na vlastnosti spacího pytle. Uvedené teploty tedy závisí i na vaší odolnosti vůči chladu (typ postavy, únava atd.), na vybavení (izolačních vlastnostech karimatky apod.), oblečení a na klimatických podmínkách (vlhkosti, síle větru atd.).
Jak se ve spacím pytli zahřát?
Oblékejte se jednoduše (jedna vrstva oblečení stačí). Zahřejte si ruce, nohy a hlavu: oblečte si čepici, rukavice, ponožky, hřejivé návleky atp. Na zahřátí skvěle poslouží láhev s teplou tekutinou (jen v případě, že nehrozí, že se samovolně otevře!). Stahujte svaly (70 % spotřebované energie se přeměňuje v teplo), ale dávejte pozor, ať nevytvoříte průvan.
Abyste nemuseli spací pytel prát tak často, používejte do něj speciální vložku.
Praní spacího pytle
Doporučujeme používat pračku s minimálním objemem 7 kg a dobře zapnout zipy na spacím pytli.