Teplota používání
Na všech spacích pytlích uvádíme „komfortní teplotu“ testovanou nezávislou laboratoří (AITEX) podle evropské normy EN 13537 z 11. 4. 2002. Komfortní teplota představuje spodní hranici, při které je ležící uživatel v tepelné rovnováze a nepociťuje ani chlad, ani horko (stanoveno podle zdravé ženy v běžných uživatelských podmínkách).
Spací pytel vybírejte podle těchto údajů.
Co je třeba vědět o teplotách
Spací pytel teplo neprodukuje, ale uchovává teplo vyvíjené lidským tělem. Pokud jste vyčerpaní, prochladlí a vlezete si do studeného a vlhkého spacího pytle, riskujete, že vám bude chladno bez ohledu na vlastnosti spacího pytle. Uvedené teploty tedy závisí i na vaší odolnosti vůči chladu (typ postavy, únava atd.), na vybavení (izolačních vlastnostech apod.), oblečení a na klimatických podmínkách (vlhkosti, síle větru atd.).
Na co si dát u dětských spacích pytlů pozor?
Čím větší prostor musí tělo vyhřát, tím více energie tělo spotřebuje, a tím větší je riziko, že v noci už nebude mít energii na udržení tepla. Je tedy důležité vždy vybrat správnou velikost spacího pytle, přizpůsobenou aktuálním potřebám a výšce dítěte.
K velkým tepelným ztrátám také dochází přes hlavu. Pokud je chladnější počasí, nebojte se dítěti navléknout čepici.
Ecodesign
Víme, že je třeba se chovat zodpovědně, abychom naši přírodu ochránili. U tohoto výrobku jsme zvolili techniku barvení Bi-ton, při které se barví jen každé druhé vlákno. Barvení s sebou nese velkou zátěž pro životní prostředí (spotřeba vody, její znečišťování). K dokonale šetrné výrobě nám ještě malý krůček zbývá, ale na tom, aby byla zcela udržitelná co nejdříve, vytrvale pracujeme.