Hřejivost a prodyšnost
Hřejivé díly poskytují optimální ochranu před chladem během freeride. Konstrukce bundy kombinuje hřejivé zóny (vatová výplň) s třívrstvou membránou, která skvěle odvádí pot. Dokonalý kompromis mezi bundami s vatovou výplní a bundami s membránou, které ale nejsou vůbec hřejivé.
I tak je ale vzhledem ke konstrukci bundy nutné si pod ni obléct druhou vrstvu pro zajištění optimální termoregulace.
Praktické detaily
Kapuce je navržena tak, aby šla přetáhnout přes přilbu a zároveň vás nijak neomezovala v pohybu. Nastavitelná ve 3 dimenzích jedním gestem díky jediné brzdičce na zadní straně.
Manžety na zápěstí, vnitřní manžety s otvorem na palec, skvěle sedí, takže se pod ně nedostane žádný vzduch. Sněhový pás brání vnikání sněhu a studeného vzduchu pod bundu.
Odvětrávání
Nepromokavá bunda je základní předpoklad k tomu abyste na svahu zůstali v suchu. Zároveň je ale třeba dbát na to, abyste oblečení nepropotili. Hlavní roli při odvodu tělesné vlhkosti mají odvětrávací zipy. Proto jsme tuto bundu navrhli hned se 2 odvětrávacími zipy. Dva dlouhé zipy jsou pod pažemi (30 cm ve vel. M).
Střih
Volnější střih. Rukávy jsou tvarované a poskytují maximální volnost pohybu. Bunda je ušitá z jednoho materiálu, který mechanicky pruží. Nijak tedy neomezuje v pohybu a přitom působí hezky žensky!
Kapsy
2 kapsy na ruce s podlepenými zipy. 1 vnitřní náprsní kapsa s nepropustným zipem. 1 vnější náprsní kapsa s nepropustným zipem. 1 kapsa na skipas na levém rukávu se zipem pod klopou. 1 vnitřní kapsa ze síťoviny s rychlým přístupem.
Co si vzít na svah pod bundu?
Aby tělo zůstalo v teple a suchu, doporučujeme dodržovat pravidlo 3 vrstev: Spodní lyžařské oblečení, hřejivá druhá vrstva např. spodní bunda, lyžařská bunda jako ochranná třetí vrstva. První vrstva vás udržuje v suchu, tedy zajišťuje odvod tělesné vlhkosti od těla do dalších vrstev. Druhá vrstva vás udržuje v teple, jedná se tedy o hřejivou spodní bundu, svetr nebo fleecovou mikinu.
Třetí vrstva
Třetí vrstva chrání před vnějšími faktory (sníh, déšť, vítr), a to tak, že je nenechá dostat se k tělu. Zároveň ale stále umožňuje odvod potu, abychom se nezpotili. Ideálně by tedy třetí vrstva měla být jak nepromokavá, tak prodyšná. Třetí vrstva může také zvýšit účinnost kalhot či bund s podšívkou a doplnit tak druhou vrstvu.
Vodoodpudivost
Vodoodpudivost materiálu znamená, že voda po látce stéká a nevsakuje se. Materiál tak nenasákne vodou a zůstane lehký, prodyšný a hřejivý. Vodoodpudivost je speciální úprava na vnější straně materiálu. Tuto vrstvu je třeba obnovovat po celou dobu používání výrobku (nejlépe po každém třetím praní). Všechny nepromokavé bundy Wedze jsou ošetřeny vodoodpudivou úpravou.
Nepromokavost materiálu
K měření nepromokavosti se používá metoda, která udává výšku vodního sloupce (podle normy ISO 811). Čím je hodnota vyšší, tím je tkanina vůči vodě odolnější. Například materiál s hodnotou nepromokavosti 10 000 mm odolá tlaku 10 000 mm vysokého vodního sloupce.
Prodyšnost materiálu
K měření prodyšnosti se používá hodnota RET, která udává odpor proti průniku vodních par (podle normy ISO 11092). Čím je odpor nižší, tím lépe materiál odvádí vlhkost, a tudíž je prodyšnější.
Hodnoty: RET < 9 = extrémně prodyšný materiál / 9 < RET < 12 = velmi prodyšný materiál / 12 < RET < 20 = prodyšný materiál / RET > 20 = málo prodyšný nebo neprodyšný materiál.
Co je to zátěr a co membrána?
Zátěr je tenký nátěr na vnitřní straně materiálu. Díky němu je materiál nepromokavý, ale zároveň zůstává prodyšný. Zátěr je často méně nákladný než membrána. Je však třeba jej chránit podšívkou. Membrána je v podstatě velmi tenký plastový film (z polyuretanu), který zaručí nepromokavost a neomezí prodyšnost. Membrána je poddajnější, lehčí, déle vydrží a také je prodyšnější než zátěr.
Jak se vyrábí nepromokavé oblečení?
Nepromokavost oblečení závisí na použitých materiálech, na tom, zda má výrobek nepropustné švy, a také na tom, jaký byl zvolen postup při výrobě. Všechny naše výrobky musí projít a splnit testy pod sprchou.
Nepromokavost
Výrobek byl testován pod sprchou o průtoku 100 l vody/ m² / hodinu po dobu 3 hodin. Tento test simuloval podmínky silné bouřky v horách.
Jak se vyrábí prodyšné oblečení?
Kromě toho, že používáme prodyšné materiály, používáme u našich výrobků také další funkční řešení (zipy odvětrávání, síťovinu...), která zlepšují celkovou schopnost odvětrávání. Tyto odvětrávací systémy tak umožňují regulovat teplotu uvnitř oblečení a také lépe odvádět vlhkost, která se uvnitř tvoří při vyšší fyzické zátěži.
Výrobek lze opravit
Výrobek lze opravit. Během trvání záruky váš poškozený výrobek zdarma opravíme. V Decathlon prodejnách Vám opravíme roztrženou látku, švy i zipy.
Pokud váš výrobek opravit nepůjde (neopravitelná výrobní vada), můžete si jej nechat vyměnit nebo žádat vrácení peněz.
Co je to systém RECCO®?
Všechny naše Freeride bundy a kalhoty jsou vybaveny systémem RECCO®. S technologií RECCO® bude snadné vás lokalizovat v případě zavalení lavinou. Díky reflektorům RECCO® může být zavalený člověk rychle a přesně lokalizován záchranáři, kteří disponují detektorem RECCO®. Reflektory RECCO® ale nenahrazují lavinové vyhledávače A.R.V.A. Technologie RECCO® je pouze doplňková a zvyšuje šanci na nalezení zavaleného včas.
Praní nepromokavého oblečení
Aby se zachovaly všechny vlastnosti nepromokavých výrobků, je třeba při praní dodržovat doporučený postup. Vodoodpudivost doporučujeme obnovit po každém třetím vyprání, a to pomocí impregnačního spreje nebo jiných impregnačních prostředků.
Hmotnost
0,71 kg ve vel. M.
Pomoc s vybíráním velkosti
Žena na obrázku měří 175 cm a má na sobě velikost M. Míry: Obvod hrudníku: 92 cm. Obvod pasu: 66 cm. Obvod boků: 89 cm.